ХАРАКТЕРНЫЕ ОСОБЕННОСТИ СЕЛЕКТИВНОГО РАСТВОРЕНИЯ ПИТТИНГОВ НА ПОВЕРХНОСТИ СТАЛИ AISI 321 В МОДЕЛЬНЫХ ОБОРОТНЫХ ВОДАХ
DOI:
https://doi.org/10.15588/.v0i1.98905Ключові слова:
метастабильный и стабильный питтинг, селективное растворение Gr и Ni из питтингов, хлоридсодержащая средаАнотація
Представлены результаты исследования селективного растворения Gr, Ni и Fe из питтингов. Показано, что коэффициент селективного растворения Gr из стабильного питтинга на поверхности пластины теплообменни-ка из стали AISI 321 меньше единицы. Предложено коэффициенты селективного растворения Gr (ZCr) из питтин-гов использовать для идентификации метастабильных и стабильных питтингов, а Ni (ZNi) – оценки относитель-ной скорости их подрастания. В частности, если коэффициент ZCr < 1, то сталь питтингует с образованием стабильных питтингов, а, если ZCr > 1, то – метастабильных. К тому же, если ZNi < 1, то питтинги интенсивно подрастают, а, если ZNi > 1, то – медленно. В результате анализа расчитанных коэффициентов ZCr и ZNi установ-лено, что в модельных оборотных водах с pH4; 5; 7 и концентрацией хлоридов 600 мг/дм3, с pH4 и 300 мг/дм3 сталь AISI 321 питтингует с образованием стабильных питтингов, а с pH6; 8 и концентрацией хлоридов 600 мг/дм3, с pH5…8 и 300 мг/дм3 – метастабильных.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Положення про авторські права Creative Commons
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.