Визначення параметрів процесу інжекції розкислювачів в ківш

Автор(и)

  • K Niziaiev Національна металургійна академія України, м. Дніпро, Україна
  • V Khotiun Національна металургійна академія України, м. Дніпро, Україна

DOI:

https://doi.org/10.15588/1607-6885-2019-2-13

Ключові слова:

позапічна обробка1, сталь2, інжекція3, розкислення4, легування5

Анотація

Мета роботи. Визначення газодинамічних параметрів інжекції порошкоподібних реагентів для забезпечення високопродуктивної роботи пристроїв для вводу порошкових феросплавів углиб металу у сталерозливному ковші.

Методи дослідження. Виконано аналітичний огляд літературних джерел, за результатами якого аргументовано підтверджено перевагу інжекції порошкових реагентів у ківш порівняно з традиційними технологіями розкислення і легування. Ґрунтуючись на відомих математичних моделях, адаптованих до конкретних технологічних умов, було виконано математичне моделювання, що враховує низку важливих для технології параметрів, зокрема ступінь засвоєння порошку та несучу здатність газу-носія.

Отримані результати. За результатами математичного моделювання визначені раціональні режими введення в сталерозливний ківш порошкоподібного феромарганцю та розмір його фракції, який водночас забезпечує високий ступінь засвоєння часточок порошку рідким металевим розплавом та запобігає осадженню часточок порошку на стінках газопроводу.

Наукова новизна. За результатами математичного моделювання уточнено особливості взаємодії струменю газової суспензії з рідкими металевими розплавами.

Практична цінність. Визначені газодинамічні параметри процесу інжекції порошкоподібних феросплавів, які забезпечать високу продуктивність процесів розкислення і легування сталі в сталерозливному ковші, надійну роботу фурм та сопел для введення порошків углиб металу та необхідну, з точки зору кінетики процесу розкислення, взаємодію часточок з металом.

 

 

##submission.downloads##

Номер

Розділ

Моделювання процесів в металургії та машинобудуванні