ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОБНИЦТВА ТА ВИКОРИСТАННЯ КЕРАМОМАТРИЧНИХ КОМПОЗИТІВ
DOI:
https://doi.org/10.15588/1607-6885-2018-2-16Ключові слова:
матеріалом матриці1, композиційні матеріали2,Анотація
Композиційні матеріали сьогодні є одним з найзатребуваніших матеріалів сучасного промислового виробництва. Шляхом зміни складу і властивостей компонентів композиційного матеріалу (матриці й наповнювача, їх співвідношення, орієнтації наповнювача тощо) можна отримати будь-які вироби із заздалегідь заданими технологічними та експлуатаційними властивостями.
За матеріалом матриці композиційні матеріали поділяються на полімерні (ПКМ), металеві (МКМ) і керамічні (ККМ). Сьогоднінайбільше поширення мають ПКМ (до 80 % виробів за масою), на другому місці – МКМ. Сучасним керамічним композиційним матералам приділяється значно менше уваги [1, 2].
Керамічні, або керамоматричні, композиційні матеріали створюються шляхом суміщення керамічної матриці з вуглецевими волоконними або іншими армувальними компонентами. Порівняно з МКМ вони мають низку переваг: невелика густина при високій міцності, хімічна інертність, високі жаростійкість і жароміцність, зносостійкість та теплоізоляційна здатність, стійкість до дефектів мікроструктури та ін. Такі властивості дозволяють використовувати ККМ з високою надійністю в експлуатації при високих температурах та за умови статичних, вібраційних і ударних навантажень [3].
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Положення про авторські права Creative Commons
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.